Hongcheng Precision Industry Co., Ltd. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Додатоци за машина за шиење, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Додатоци за машина за шиење

Брат модел Bartack ultra-краток тримерКЕ-430JT-6С Ова е најновиот батерски тример со кратко средување.Должината на конецот може да се намали на околу 1 мм.Овој модел веќе се испорача на Шри Ланка,Индија,Кина,и други места.Ние, исто така, ветуваме една година гаранција под нормална употреба.
Hongcheng Precision Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Додатоци за машина за шиење, треба да знаете за највисок квалитет на Додатоци за машина за шиење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
KE-430JT-6S
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Краток тример со една иглаДДЛ-9000А/ДДЛ-9000Б/С.-7200С/С.-7300А Ова е најдобриот уред за кратки кастри за една игла во светот.Минималниот навој е помал од 1 мм.Овој уред може да се постави во повеќето различни машини за единечни игли и е совршен за работа со машинка за навој против птици.
Hongcheng Precision Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Додатоци за машина за шиење, треба да знаете за највисок квалитет на Додатоци за машина за шиење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
DDL-9000A / DDL-9000B / S-7200C /S-7300A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вшмукување модел на Jуки Бартак авто-тример за сечењеЛ.К.-1900У Ова вшмукување Бартак авто-Тример за сечење е костум за процесот по рамен мочуриште.Операторите обично ја преклопуваат нишката и ја разменуваат,потоа отстранете ја конецот со ножици.Поставуваме сензор на горниот дел од игла плоча.Вшмукувањето ќе биде активно додека операторот става ткаенина на игла плоча.Темата се влече со функција за вшмукување.Алатот за вшмукување е активен по операторот чекор 2-Pedal Foot потоа активна програма за бартек.Овој уред вклучува ултра-функција на краток тример.Постојат некои слични уреди за вшмукување Бартак на пазарот.Овој уред е САМО кој ја дизајнира дупката за вшмукување веднаш во средината на иглата, за машината Бартак од моделот Јуки.Ние исто така ветуваме една година гаранција под нормална употреба.Операторот не само што заштедува многу работна сила и време,но исто така поседува и најдобар квалитет на производот досега на пазарот. .вгради-контејнер{позиција:роднина;полнење-дното:56.25%;висина:0;прелевање:скриени;макс-ширина:100%; } .вгради-контејнер ифрам, .вгради-контејнерски предмет, .вгради-вграден контејнер{позиција:апсолутно;врв:0;лево:0;ширина:100%;висина:100%; }
Hongcheng Precision Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Додатоци за машина за шиење, треба да знаете за највисок квалитет на Додатоци за машина за шиење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
LK-1900U
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Modelуки модел Бартак ултра-краток тримерЛ.К.-1900BNBS Јуки има свои пократки-преостанатите функции на низата со име LK-1900BNB модел.Должината на конецот е околу 2 mm од оригиналниот уред Juki.Некои клиенти сакаат да имаат пократок.Развивме нов уред со подобрување на структурата и материјалот.Ние го намалуваме на 1мм или помалку и ветуваме една година гаранција при нормална употреба.Овој уред може да се постави во секој вид на машини Барки на моделот Јуки и може да се користи во повеќето видови ткаенини, како што се плетените ткаенини,спандекс,или тексас.Одлично одговара на производство на градник или тексас фармерки.Само запомнете да го изберете правилниот водич за стапалата и дупките за ткаенините.Ние подготвуваме многу големини на водичи за дупки од 1.6 мм до 3.0 мм.Ние го поседуваме патентот во Тајван,Кина,и Јапонија.Продадовме илјадници уреди на Шри Ланка,Индија,и други земји.Секој производител на облека со висок квалитет е задоволен од тоа.Секој заштедува многу работна сила и време,и тие победија’Не треба да се грижите за оштетување на ткаенината затоа што тие не го прават тоа’Потребни ви се ножици за сечење конец по шанкер повеќе. .вгради-контејнер{позиција:роднина;полнење-дното:56.25%;висина:0;прелевање:скриени;макс-ширина:100%; } .вгради-контејнер ифрам, .вгради-контејнерски предмет, .вгради-вграден контејнер{позиција:апсолутно;врв:0;лево:0;ширина:100%;висина:100%; }
Hongcheng Precision Industry Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Додатоци за машина за шиење, треба да знаете за највисок квалитет на Додатоци за машина за шиење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
LK-1900BNBS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Додатоци за машина за шиење

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Неколку работи за кои треба да знаетеДодатоци за машина за шиење .
Hongcheng Precision Industry Co., Ltd. е неспорен светски лидер во категоријата машини и опрема за шиење. Ние не правиме компромис со квалитетот на производот и затоа следиме одредени параметри за подобар квалитет. Нашата инсистира континуирано еволуирање технологија, модерни решенија, висококвалитетни материјали и разни степени на автоматизација на работата. Благодарение на стручен тим на професионалци, ние можеме да го понудиме нашиот асортиман на големо и по водечки пазарни цени во однапред дефинирани временски рокови. Ние сме во состојба да ви снабдиме производи со апсолутен врвен квалитет во однос на нивната димензионална точност и нивната исклучителна отпорност на абење. Овие карактеристики се дополнително загарантирани со фактот дека ние исто така ги применуваме најновите достигнувања во модерните методи и опрема за производство.

Постојат тони видови наДодатоци за машина за шиење , Нашите специјализирани производи се: Делови за братска машина за шиење Делови од машината за шиење „ukуки“ Машина за шиење Автоматска машина за навој Секач за машина за шиење , Нож за машина за шиење Секач за конец за машина за шиење Делови за индустриска машина за шиење и други видови Резервни делови за машина за шиење за шиење. Поддржани од нашите експерти и научни технологии, ние сме во состојба да ги произведуваме нашите производи во согласност со индустриските стандарди за квалитет.

Нашите производи се користат низ целиот свет и се одобрени за употреба кај многу крајни корисници и инженерски компании. Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани за некој од нашите производи.